Szanowni rodzice opiekunowie!

Witamy Państwa po wakacyjnej przerwie. Rok szkolny 2021/ 2022 rozpoczyna się w środę 1 września. Informujemy ,że jest to normalny dzień pracy to znaczy przedszkole pracuje od godz. 600 do 1700.

Dzieci należy przyprowadzić do przedszkola do godziny 9:00.

Poniżej podajemy kilka istotnych informacji na rozpoczęcie roku , a więc:

ponieważ na chwilę obecną brak jest nowych wytycznych dotyczących obostrzeń dlatego pozostajemy w dotychczasowym reżimie sanitarnym jednak nieco złagodzonym, tzn.:

Od nowego roku szkolnego Rodzice, opiekunowie przyprowadzający dzieci będą mogli wchodzić z dzieckiem do szatni. Ponieważ będziemy na bieżąco monitorować ilość osób przebywających w placówce dlatego prosimy o zapewnienie sobie odpowiedniego zapasu czasu, bo może zdarzyć się sytuacja, że ktoś z Państwa nie od razu będzie mógł wejść do przedszkola, gdyż utrudniłoby to zachowanie dystansu w szatni.

W związku z tym prosimy, aby te czynności odbywały się w sposób płynny – jak najszybciej. Nadal obowiązują zasady: dezynfekcja, maseczka i dystans.

Tak jak było przed wakacjami dzieci będą miały mierzoną temperaturę natomiast Państwa prosimy o dezynfekcję rąk oraz zakładanie maseczek podczas pobytu w przedszkolu.

Liczymy na współpracę i zrozumienie

Dodatkowo informujemy, że w pierwszych dniach września odbędą się zebrania organizacyjne we wszystkich grupach. Terminy zebrań poszczególnych grup podamy do końca sierpnia br.

Szanowni Rodzice/Opiekunowie dzieci nowo przyjętych

Przekroczenie progu przedszkola jest bardzo ważnym nowym etapem w życiu dziecka . Dla wielu dzieci oznacza to rozstanie z rodziną a także pierwsze kontakty z grupą rówieśników oraz z zupełnie nieznanymi im osobami dorosłymi . Biorąc pod uwagę stan emocjonalny małego dziecka oraz jego dotychczasowe doświadczenia trzeba zdać sobie sprawę, że start przedszkolny jest dla niego wyzwaniem i zarazem trudnym przeżyciem. Dlatego, tak ważne są działania przedszkola i rodziców, które powinny zmierzać do zmniejszania do minimum negatywnych emocji dzieci wynikających z ich przechodzenia z dotychczas znanego im środowiska rodzinnego do szerszego środowiska przedszkolnego.

Rodzicu, oto kilka rad dla Ciebie!

Ważne, aby w pierwszych dniach przedszkola…

1. Odprowadzać osobiście dziecko do przedszkola.

2. Daj dziecku ulubioną przytulankę, ale co ważne nie zapomnij jej zabrać z przedszkola z powrotem.

3. Nie spiesz się rano, spokojnie przytul i pożegnaj dziecko oraz zapewnij ,że po nie wrócisz.

4. Pozwól i pomóż dziecku wyrazić różne uczucia: smutek, złość czy radość z chodzenia do przedszkola.

5. Pożegnaj się ciepło ale stanowczo, nie należy pytać dziecko o pozwolenie.

6. Zawsze należy zostawić dziecko z „ciocią”, nawet jeżeli przy rozstaniu trochę płacze – „ciocia” za chwilę je pocieszy.

7. Nigdy nie uciekaj, nie należy się wymykać się po kryjomu czy oszukiwać dziecko, że za chwilę się po nie wróci.

8. Jeżeli to możliwe, odbieraj dziecko możliwie wcześniej, np. po obiedzie i stopniowo wydłużaj czas pobytu w przedszkolu.

9. Miej dużo czasu i cierpliwości dla dziecka po południu – może być ono zmęczone ilością wrażeń i reagować bardzo różnie – pobudzeniem, niepokojem czy marudzeniem.

10. We wszystkich sprawach, które Ciebie nurtują czy niepokoją, dobrze jest zwracać się do wychowawczyni dziecka.

Rodzice! Nie zamartwiajcie się, że dziecko idzie do przedszkola. Nie bójcie się, że sobie nie poradzi. Ono od razu wyczuje Wasze nastroje i będzie negatywnie nastawione do nowego etapu w swoim życiu.

Daj szanse swojemu dziecku. Daj szansę personelowi przedszkola. Pomagaj dziecku w osiągnięciu samodzielności:

• przyzwyczajaj do samodzielnego załatwiania potrzeb fizjologicznych, mycia rąk i buzi, ubierania i rozbierania się, korzystania z chusteczek higienicznych; • ucz zdejmowania i zakładania ubrań;

• dobieraj garderobę, która łatwo się zdejmuje (spodenki z gumką, luźne bluzy wciągane przez głowę, buciki na rzepy lub zamek);

• wdrażaj dziecko do utrzymywania w ładzie i porządku garderoby;

• zachęcaj do samodzielnego jedzenia - picia z kubka, używania łyżki podczas posiłków;

• odzwyczaj dziecko od smoczka i butelki, pampersa;

• motywuj dziecko do samodzielności, stosuj pochwały, np. "Złożyłeś zabawki sam, jak prawdziwy przedszkolak";

• zachęcaj do odkładania zabawek na wyznaczone miejsce;

• organizuj dziecku zabawy ruchowe, np. bieganie, chodzenie po schodach, wspinanie się;

• stwarzaj okazje sprzyjające rozwojowi mowy; • wdrażaj dziecko do przestrzegania umów i zasad;

• dostosuj rytm dnia do potrzeb przyszłego przedszkolaka.

 

RODZICU pamiętaj aby zaopatrzyć dzieci w dwa podpisane woreczki i wieszaczek . Jeden woreczek przeznaczony jest do umieszczenia bielizny i odzieży na zmianę, natomiast drugi przeznaczony jest na obuwie zastępcze. Kazde dziecko będzie miało przygotowaną i podpisaną półeczkę w szatni. 🙂🙂 

 

Co robić z dzieckiem w domu? 100 pomysłów na zabawy!

 

Karty pracy dla dzieci, 3, 4, 5, latka, przedszkolaków i uczniów klasy 1, 2, 3 do druku za darmo. Karty pracy do wykorzystania przez nauczycieli.